Готуємося до НМТ

Цього року, як і у 2022-му, проведення традиційного ЗНО в Україні – неможливе через безпекову ситуацію. Натомість організатори тестування спільно з Міністерством освіти і науки дещо змінили модель національного мультипредметного тесту (НМТ).  Як і минулого року, випускники складатимуть три предмети, утім у 2023-му одна з дисциплін буде на вибір. Разом з тим, історію України вилучили з переліку обов’язкових. Таке рішення викликало суперечливі думки у суспільстві. В УЦОЯО пояснюють зміни тим, що саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність під час тестування, а тому є обов'язковими.                                                                                                                                  "Українська правда. Життя" розбиралася, як цьогоріч проходитимуть вступні випробування.                                                 У цьому нам допомогли:

• співзасновниця громадської організації "Смарт Освіта" Іванна Коберник,
  • член колегії Міністерства освіти і науки Микита Андрєєв,
  • перший проректор Київської школи економіки Єгор Стадний.
 НМТ 2023 складатиметься з трьох предметів, один з яких – на вибір. Фото: bradcalkins/Depositphotos

Альтернатива ЗНО у 2023-му: якими будуть вступні випробування

Для вступу на бакалавра (магістра – для медицини) абітурієнти повинні скласти НМТ.

Тест складатиметься з трьох предметів, де обов'язковими є українська мова та математика. Третім можна обрати:

• Історію України,
  • Іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську),
  • Біологію,
  • Хімію,
  • Фізику.

Третій предмет на вибір вступники зазначатимуть під час реєстрації для участі в НМТ.

Важливо: з будь-яким із предметів на вибір можна подати заяву на будь-яку спеціальність до будь-якого закладу вищої освіти.

Технічна характеристика тесту

Мультипредметний тест міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Тести з української мови, історії України, хімії та біології міститимуть по 30 завдань різного ступеня складності. У тесті з математики – 22 завдання, з іноземної мови – 32, з фізики – 20.

Тестування триватиме 180 хвилин. На кожний блок відведено по 60 хвилин, однак учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

Із міркувань безпеки НМТ, як і минулоріч, проходитиме в один день у дві зміни.